O festivalu Podsedická fackaVznik názvu „Podsedická facka aneb country pohlazení“


I. ročník hudebního festivalu s názvem: „Podsedická facka aneb country pohlazení“ je dílem především několika místních nadšenců a členů kulturní a sociální komise obce, kteří pod záštitou obce připravili tento festival.

Název vznikl během jedné přípravné schůzky, která byla svolána právě za účelem vymyšlení názvu. Názvu takového, který připoutá co nejvíce lidí, který řekne širokému okolí , kde se vlastně tento festival koná. Samotný název festivalu „Podsedická facka …“ tedy nenavazuje na žádné proběhlé akce v roce 1995 či akce později s nimi spojované. I když je pravdou, že částečně bylo využito popularity „Podsedické facky“ v roce 1995.

Bez sponzorů, kterým tímto vřele děkujeme by se tento festival konat nemohl.Pevně věříme, že tento festival bude odrazovým můstkem pro další ročníky hudebních festivalů v Podsedicích. Je dost pravděpodobné a lze předpokládat, že příští ročníky budou tématicky zaměřeny i na jiné hudební žánry. Prvním festivalem nás provedou písničky dechové, country a folk. Jak jsme se na jedné z prvních schůzek shodli, jedná se o žánry, které jsou místním lidem nejbližší.

Dnes jsem také nabízela lístky v předprodeji jedné místní paní a ona mi řekla, že zatím neví jestli půjde, že to je spíše pro mladé. Což samozřejmě není v žádném případě pravda. Vybrali jsme dechovku, country a folk již z výše zmíněného důvodu a nepředpokládám, že by se přišli bavit jen mladí, ba naopak. Country a folk jsou hudebně zajímavé pro všechny věkové kategorie a pevně věřím, že se přijdou lidé rádi pobavit a zatancovat si.

organizátoři Podsedické facky
country-particka
Klikněte pro zvětšení